Telekomunikacja

Oferujemy budowę rozwiązań telekomunikacyjnych wspierających pracę w rozproszonym środowisku internetowym.

Wykonujemy rozbudowę wewnętrznych sieci transmisji danych, połączenia w jedną sieć logiczną oddziałów firmy, wdrożenia usług VoIP, systemów powiadomień opartych o SMS, komunikatory Jabber/XMPP.

Systemy telekomunikacyjne zawsze były jednym z najistotniejszych elementów infrastruktury IT przedsiębiorstwa – zapewniają konakt firmy ze światem zewnętrznym. Dawniej składały się jedynie z elementów służących do wykonywania połączeń telefonicznych: aparatów telefonicznych, centralek, łaczy do operatorów.

Dziś systemy telekomunikacyjne w nowoczesnej firmie są o wiele bogatsze i oferują zupełnie nowe możliwości. Standardem jest wykorzystanie w codziennej pracy Internetu i wielu usług biznesowych w nim dostępnych. Zatem podstawowym elementem systemu telekomunikacyjnego firmy jest sprawna sieć transmisji danych obejmująca całe biuro (sieć LAN) poprawnie zintegrowana z siecią publiczną (MAN, WAN).

Bardzo ważnym elementem infrastruktury telekomunikacyjnej jest możliwość integracji połączeń głosowych z innymi systemami firmy. Przykładem może być organizacja telefonicznego centrum obsługi klienta współpracującego z bazą danych CRM. Integracja ta może być realizowana przy wykorzystnaiu techniki VoIP (Voice over IP) pozwalającej na prowadzenie rozmów przez sieć Internet, co może przyczynić się do znacznej obniżki kosztów usług telefonicznych w firmie.